Dlaczego granit?

artykuł 06

Granity to piękne kamienie, stworzone całkowicie przez naturę. Płyty powstałe z wielkich granitowych bloków są unikatowe i niepowtarzalne, jak również bardzo wytrzymałe i odporne na skrajne temperatury. Dzięki temu wyprodukowane z granitów nagrobki mogą przetrwać nawet setki lat w ekstremalnych warunkach.

Zaskakiwać może również różnorodność poszczególnych odmian tego naturalnego kamienia, mnogość wzorów, a jedne są piękniejsze od drugich.

Zachwyca także niepowtarzalna kolorystyka granitów, od barw w odcieniach czerwieni, brązu, bieli, żółci, niebieskiego, aż po czarne. Mówiąc o tym naturalnym wytworze nie można zapominać, o jego walorach ekologicznych. W odróżnieniu od konglomeratów, czy też spieków kwarcowych, nie powstają przy użyciu środków chemicznych w fabrykach. Inną skałą, występującą w środowisku przyrodniczym, jest też marmur. Niestety nie nadaje się do użytku zewnętrznego, bo chociaż efektowny i łatwy w obróbce, to mniej trwały, nieodporny na ścieranie, działanie kwasów naturalnych i trudne warunki atmosferyczne.

Granity są zatem rozwiązaniem idealnym dla osób stawiających na naturę. Dzięki swej wysokiej gęstości, mimo że bardzo twarde, pozwalają nam na doskonałą obróbkę. Doświadczeni kamieniarze i rzeźbiarze nadają granitowym kamieniom niepowtarzalne kształty, które niejednokrotnie doskonale odzwierciedlają postaci, zwierzęta czy rośliny.